Jaką baterię wannową wybrać?

Jaką baterię wannową wybrać?

Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy sporo czasu. Ma ona być nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna. Dlatego też dobór poszczególnych elementów wyposażenia łazienek jest taki istotny. Baterie łazienkowe pełnią współcześnie rolę nie tylko praktycznych, ale i estetycznych urządzeń. Nic dziwnego, że oferta baterii wannowych jest naprawdę szeroka. Baterie wannowe stojące, bateria wannowa podtynkowa czy baterie wannowe wolnostojące – możliwości jest naprawdę wiele. Jak wybrać tą, która najlepiej spełni nasze oczekiwania?

Który typ baterii wannowej wybrać?

Wybór odpowiedniej baterii nie zawsze jest łatwy, zwłaszcza, że nowoczesna bateria może wpisać się w każdą aranżację wnętrz. Na uwagę zasługują baterie wannowe ścienne, stojące czy wolnostojące. Która z nich będzie najlepszym rozwiązaniem?

Bateria wannowa ścienna

Jak sama nazwa wskazuje, montaż baterii wannowej tego typu odbywa się w ścianie. Baterie ścienne są najczęściej wybierane przez użytkowników. Nic dziwnego, że takie baterie łazienkowe wannowe montowane są również w mieszkaniach, przeznaczonych do sprzedaży. Wybierając taki typ baterii, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na długość wylewki, która powinna odpowiadać rozmiarom wanny. Ścienne baterie wannowe dzielą się na natynkowe i podtynkowe. W pierwszym przypadku cała konstrukcja baterii jest widoczna, w drugim natomiast część elementów zostaje schowana w ścianie.

baterie wannowe retro

Stojąca bateria wannowa

To typ baterii, które określa się często mianem sztorcowych lub nawannowych. Takie baterie wannowe stojące to wybór osób, którym zależy na dużej estetyce i prostocie montażu. Baterie wannowe stojące montowane są przy pomocy wężyków, co nieco ogranicza ich możliwości. Niemniej jednak ten typ baterii jest bardzo często wybierany do nowoczesnego budownictwa.

Wolnostojące baterie wannowe

Wolnostojące baterie wannowe są montowane przy wannach, najczęściej na podłodze. Kształt baterii i jej umiejscowienie sprawiają, że łazienka nabiera wyjątkowego charakteru i elegancji. Ten typ baterii stosuje się jednak w większych pomieszczeniach, głównie ze względu na rozmiar samej baterii i ilość miejsca, potrzebnego do jej montażu.

Czym sugerować się, wybierając typ baterii wannowej?

Omówiliśmy pokrótce każdy typ baterii wannowej. Warto więc zwrócić uwagę, na parametry, które należy brać pod uwagę, decydując się na zakup i montaż baterii wannowej. Będzie to przede wszystkim:

  • ceramiczna głowica, która chroni przed przeciekaniem,
  • zasięg wylewki, dopasowany do odległości od ściany i krawędzi wanny,
  • materiał – w ofercie producentów znajdziemy baterie wannowe, wykonane z różnych materiałów, choć zdecydowanie najczęściej wykorzystywany jest mosiądz. Nic dziwnego, bo jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywny wpływ wody,
  • natrysk – możemy wybrać modele z słuchawką prysznicową lub bez niej.

Najlepszy wybór baterii wannowych od lazienkiabc.pl

Nowoczesne baterie wannowe, wpisujące się doskonale w każdą aranżację, posiada w swojej ofercie sklep ŁazienkiABC. Wybierając baterie wannowe do swojej łazienki, warto zaufać wiedzy i doświadczeniu pracowników sklepu oraz jakości, gwarantowanej przez najlepszych producentów z kraju i zagranicy. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasz wybór będzie satysfakcjonujący, a użytkowanie produktu nie będzie wiązało się z przykrymi doświadczeniami.

One thought on “Jaką baterię wannową wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + dwa =