Biurko drewniane czy metalowe – które lepiej wybrać?

Oglądając w sklepach umeblowanie do wyposażenia swojego gabinetu lub pokoju nastolatka, należy sporo uwagi poświęcić stolikowi do pracy, ponieważ będzie on regularnie eksploatowany. Co będzie lepszym wyborem: biurko drewniane czy z metalu? Poznaj wady i zalety mebli z sosny oraz ze stali i dokonaj najlepszego zakupu do swojego mieszkania!

Biurko drewniane – jakie ma zalety?

W większości użytkownicy preferują ten właśnie surowiec, ponieważ gwarantuje on przyjemne doznania płynące z użytkowania. Biurko drewniane wprowadza klimat do wnętrza, ociepla je i świetnie się prezentuje w połączeniu z innymi elementami dekoracji. Jeśli chodzi o meble, sosna jest najczęstszym wyborem z uwagi na jej jasny kolor i delikatny wzór, a także niską cenę. Stolik do pracy wykonany z tego materiału dobrze izoluje dźwięki, jest lżejszy niż metalowy, ale też cięższy i bardziej stabilny niż ten z płyty meblowej. Jest on również łatwy w renowacji w przypadku ewentualnych uszkodzeń lub przy chęci odświeżenia.

Jakie są wady biurek drewnianych?

Ten surowiec jest bardzo estetyczny, ale też dość wymagający, jeśli chodzi o konserwacje i pielęgnację. Wybierając prawdziwe drewno, należy liczyć się z tym, by do jego czyszczenia używać specjalnych preparatów z woskami pielęgnacyjnymi i trzymać się wskazówek producenta, gdy chodzi o konserwację. Biurka drewniane prezentują się świetnie, gdy są zadbane – ale są dużo bardziej miękkie niż metalowe, dlatego mogą łatwiej ulegać uszkodzeniu – warto więc używać na nich podkładek pod klawiaturę lub laptopa, a także pod kubki z gorącymi i zimnymi napojami.

Zalety biurek metalowych

Te wyroby są bardzo chętnie wybierane przez miłośników stylu loftowego, który kojarzy się z surowością i minimalizmem. Meble metalowe są dużo bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne czy zarysowania niż na przykład sosna, z której wykonuje się biurka drewniane. Nie rdzewieją, a do ich pokrywania kolorem zwykle używa się trwałych farb proszkowych.

Jakie wady mają biurka metalowe?

Tego rodzaju elementy wyposażenia wnętrza nie sprawdzą się tam, gdzie domownikom zależy na wprowadzeniu wrażenia przytulności i ciepła. Są dość ciężkie i niezbyt dobrze izolują hałasy, dlatego nie sprawdzą się w intensywnym użytkowaniu.

Drewno czy metal – co będzie lepszym wyborem?

Wybierając umeblowanie do swojego domu, warto wziąć pod uwagę nie tylko swoje estetyczne preferencje, ale również słabe i mocne strony konkretnych materiałów. Pamiętaj, że biurka drewniane oraz inne meble nie są wykorzystywane na dworze, dlatego nie należy obawiać się o to, że będą chłonęły wilgoć i puchły, ani że zostaną zaatakowane przez szkodniki, gdyż są przed tymi czynnikami bardzo dobrze zabezpieczane w procesie produkcji.

Z jakiego drewna kupić biurko?

Wyroby z surowca takiego jak sosna to doskonały wybór tam, gdzie zależy Ci na praktyczności, ładnym wyglądzie i komforcie użytkowania. Z kolei biurka drewniane z innych gatunków drzew będą lepsze, gdy chcesz uzyskać efekt poważnego, klasycznego wnętrza na lata. Wybierz najciekawsze meble do gabinetu i zobacz, jak odmienią Twoje wnętrze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + dwadzieścia =